Poziv za Učiteljsko vijeće

OBAVIJEST UČITELJIMA I STRUČNIM SURADNICIMA

Sazivam sjednicu Učiteljskog vijeća koja će se održati dana 14.01.2019. godine u ponedjeljak s početkom u 20:00 sati sa sljedećim dnevnim redom:

1. Predstavljanje liste kadnidata za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole Učiteljskom vijeću

2. Predstavljanje programa rada kandidata za mandatno razdoblje temeljem redoslijeda na kandidacijskoj listi

3. Izbor komisije za provođenje glasova

4. Glasovanje članova Učiteljskog vijeća

5. Pisani zaključak Učiteljskog vijeća za Školski odbor

6. Obavijest o provođenju natjecanja

7. Obavijest o putovanju u Vukovar – 8 razredi

8. Obavijest o potpisanoj Povelji o suradnji OŠ Bistra sa Centrom Miroslav Krleža u Pečuhu

9. Razno

Ravnatelj - Eduard Kovačević v.r.

Poziv za Radničko vijeće

OBAVIJEST SVIM RADNICIMA ŠKOLE

Sazivam sjednicu Radničkog vijeća ( zbor radnika) koja će se održati dana 14.01.2019. u ponedjeljak s početkom u 18:30 u učionici fizika-kemija sa sljedećim dnevnim redom:

1. Predstavljanje liste kadnidata za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole Radničkom vijeću

3. Izbor komisije za provođenje glasova

4. Glasovanje radnika škole

5. Pisani zaključak Radničkog vijeća za Školski odbor

6. Razno              Predsjednica Radničkog vijeća - Katica Pejakić, prof.

POSJET OPĆINSKOJ KNJIŽNICI

Radionica - Mala škola glagoljice

U četvrtak , 30.listopada, u prostoru općinske knjižnice održana je Mala škola glagoljice za učenike 4.d razreda .
Mala škola glagoljice je radionica koju je vodila gospođa Ana Žnidar.
     U uvodnom dijelu , učenici su poslušali kratko edukativno predavanje o prvom staroslavenskom pismu - glagoljici, koje ima
duboke korijene u Hrvatskoj.
Osim o začetku ovog pisma , vrstama glagoljice , povijesnom razvoju , bilo je riječi i o spomenicima te drugim zanimljivostima.
Radionica je imala i svoj praktični dio .

U prvom dijelu su učenici od inicijala svog imena na glagoljici, od slame, izrađivali slike, a zatim ih ukrašavali.
U drugom dijelu , na papirnatim zvonima, pisali su božićne poruke na latinici i glagoljici, te ih prigodno ukrašavali.
Na kraju radionice učenici su se zasladili grickalicama i sokovima.
      Radionica je trajala dva sata, a učenici su rekli da im je prebrzo prošlo.
Učenici su pokazali velik interes i želju za nekom novom radionicom.
U ugodnoj atmosferi , uz dobro, zanimljivo stručno vodstvo drage Ane naučili smo nešto novo i pritom se i zabavili.

učiteljica Natalija Milković

*ostale fotografije s radionice pogledajte u našoj foto galeriji!

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI

MATIČNA ŠKOLA:

POSJETE U NAŠOJ ŠKOLI

Deutsch verbindet – Njemački povezuje

Naši „Nijemci“ ponovno aktivni

Posjetom grupe djece iz OŠ Rosza i njihove učiteljice završen je ovogodišnji Međunarodni projekt razmjene učenika koji se već nekoliko godina provodi u okviru Modela Zaprešić, koji pak povezuje učenike nekoliko osnovnih škola zaprešićkog kraja i SŠ Bana J.Jelačića sa školama u mađarskom gradu Veszpremu. Radi se o učenicima koji pohađaju dodatnu nastavu njemačkog jezika,  koji  i  je glavni jezik komuniciranja, a prezentacijom koju smo za tu prigodu pripremili željeli smo Mađarima predstaviti naš bistranski kraj. Za vrijeme boravka u Mađarskoj posjetili smo Budimpeštu, benediktinski samostan i školu u Pannonhalmi, zvjezdarnicu u Bakonybelu, jezero Balaton i manufakturu porculana Herend. O mađarskim obiteljima, domaćinima naše djece, imamo samo riječi pohvale!

Od  14. – 19. rujna osmero naših učenika i njihove obitelji bili su domaćini malim Mađarima. Tema projekta su ovaj put bili školski praznici pa su djeca napisala i ilustrirala dnevnike s praznika. Stvarno se našlo  prekrasnih uradaka! Da ne ostane sve samo na papiru i mi smo Mađarima htjeli pokazati dio ljepota naše zemlje pa smo zajedno s njima išli na dvodnevni izlet na Plitvička jezera i na Kvarner. Mađari su osim toga posjetili  Zagreb, gdje su između ostalog bili gosti Njemačkog veleposlanstva i Goethe – Instituta, a u Zaprešiću ih je primio gradonačelnik koji je veliki pobornik učenja njemačkog jezika. Vrhunac  svega bilo je veselo druženje  djece i roditelja koje je organizirano u prostorima područne škole u Jablanovcu. Roditelji, hvala vam na svemu!

Cijeli projekt organizira se u svrhu popularizacije učenja njemačkog jezika te upoznavanja kulture i načina života naših susjeda. Djeca uviđaju prednosti učenja stranih jezika, jer kako piše u našoj učionic: ENGLISCH IST EIN MUSS, DEUTSCH IST EIN PLUS.

KOLIKO JE SATI?

KUĆNI RED