Poziv za Učiteljsko vijeće

OBAVIJEST UČITELJIMA I STRUČNIM SURADNICIMA

Sazivam sjednicu Učiteljskog vijeća koja će se održati dana 14.01.2019. godine u ponedjeljak s početkom u 20:00 sati sa sljedećim dnevnim redom:

1. Predstavljanje liste kadnidata za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole Učiteljskom vijeću

2. Predstavljanje programa rada kandidata za mandatno razdoblje temeljem redoslijeda na kandidacijskoj listi

3. Izbor komisije za provođenje glasova

4. Glasovanje članova Učiteljskog vijeća

5. Pisani zaključak Učiteljskog vijeća za Školski odbor

6. Obavijest o provođenju natjecanja

7. Obavijest o putovanju u Vukovar – 8 razredi

8. Obavijest o potpisanoj Povelji o suradnji OŠ Bistra sa Centrom Miroslav Krleža u Pečuhu

9. Razno

Ravnatelj - Eduard Kovačević v.r.

Poziv za Radničko vijeće

OBAVIJEST SVIM RADNICIMA ŠKOLE

Sazivam sjednicu Radničkog vijeća ( zbor radnika) koja će se održati dana 14.01.2019. u ponedjeljak s početkom u 18:30 u učionici fizika-kemija sa sljedećim dnevnim redom:

1. Predstavljanje liste kadnidata za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole Radničkom vijeću

3. Izbor komisije za provođenje glasova

4. Glasovanje radnika škole

5. Pisani zaključak Radničkog vijeća za Školski odbor

6. Razno              Predsjednica Radničkog vijeća - Katica Pejakić, prof.

ČITAMO MI, U OBITELJI SVI

Naši ruksaci završili su svoje putovanje ove školske godine. Svaki petak putovali su u drugu obitelj, a po svom povratku donosili su mnogo zanimljivosti i lijepih dojmova.

Neki od njih:

Ideja o zajedničkom čitanju u obitelji jako mi se svidjela. Želim više takvih trenutaka u mojoj obitelji. Družeći se uz knjige naučili smo nešto novo i lijepo se proveli.

Čitalački vikend jedan je od najljepših trenutaka u našoj obitelji. Prezentacijom pred svojim razredom naučila sam kako izraziti svoje mišljenje, savladati i pobijediti tremu.

Knjige su ljudima od davnina

sva radost svijeta i želim da ih čitaju sva djeca ovog planeta.

Voljela bih da bude tako i da čitanje svima bude lako.

I kada čovjeku ljutnja dođe,

neka pročita neku knjigu da ga što prije prođe.

Kada ljudi plaču i kada su tužni,

knjiga je uvijek tu i nestaju snovi ružni.

Hvala svima koji su podržali projekt "Čitamo mi, u obitelji svi" i u njemu sudjelovali.

Školska knjižničarka

PROJEKTNI DAN 2016./2017.

Ove školske godine tema projektnog dana bila je "Hrvatski velikani". Svi razredi su sudjelovali sa svojim učiteljicama i razrednicima.

U četvrtom d učenici su naučili nešto novo o Faustu Vrančiću. Fotografije vezane uz njihov projekt možete pogledati u kartici GALERIJA.

DRUŽENJE S NIKOLINOM BOŠNJAK

Nikolina Bošnjak od malih nogu voli prirodu, životinje i knjige. Objavila je knjige "Tigiji i spletka duha Pohlepića"; "Tigiji i uvrijeđena biljka anuk"; "Tigiji u kraljevstvu tamne magle"; "Tigiji i povratak svemirske vještice" u kojima se bai problemima zaštite okoliša i prirode. Diplomirala je i magistrirala na Prirodoslovno - matematičkom fakultetu. Provodi različite projekte zaštite okoliša i održivog razvoja.

Učenici 3.d. razreda su se družili s autoricom u Općinskoj knjižnici. Predstavila im je svoj uradak, te ispričala o ljekovitom bilju. Djeca su izrađivala plakate na temu biljaka koje su zapamtili.

ČITAJMO ZAJEDNO - ČITAJMO NAGLAS ZABORAVLJENE KNJIGE

U ovom projektu sudjelovao je 3. d razred sa svojom učiteljicom Natalijom Milković, te gospođom knjižničarkom  Biserkom Drapčinski.

Šestero učenika je prezentiralo plakat u kinu Tuškanac u petak, 31.3.2017.g.

ČITAMO MI U OBITELJI SVI

- u šk. god. 2016./2017.-

Petu godinu,  20. siječnja 2017.,  naš ruksak sa osam knjiga različite tematike namijenjene različitim skupinama  i bilježnicom dojmova  krenuo je na svoje putovanje.  Družit će se sa učenicima 3a, 3d i 4d razreda i njihovim obiteljima.

Naši prvi dojmovi u bilježnici:

3. d

MARKO    GRGEC

Kada sam u petak donio ruksak sa knjigama  svi smo se okupili i počeli listati knjige.Bilo nam je svima zabavno.

3. a

MIA  BATAKOVIĆ

ČITANJE

Čitanje je zabavno,

čitanje je poučno i zanimljivo.

Čitanje može biti

Strašno ili smiješno.

Čitati trebamo svi.

4. d

DAVID  NOA  ŠPOLJAR

Svi smo se lijepo proveli i ovu i prošlu šk. god. čitajući knjige.

KOLIKO JE SATI?

KUĆNI RED